گروه حقوقی رابین
پاسخگوی نیازهای حقوقی شما


درباره ما

گروه حقوقی رابین ( به معنای معتمد و مشاور ) با بهرمندی از کادری مجرب و صالح متشکل از وکلای پایه یک دادگستری و کارشناسان خبره در امور و دعاوی مختلف داخلی و بین المللی در صدد ارائه خدمات به شکلی تخصصی و کارآمد به اشخاص حقیقی و حقوقی است .
مدیریت گروه رابین در نتیجه سالها فعالیت حقوقی و وکالتی در زمینه ها و دعاوی مختلف و نیز تحقیقات گسترده و تطبیقی در خصوص نحوه و نتیجه عملکرد وکلاء در ایران و کشورهای پیشرفته و پیشرو متوجه گردیده که دعاوی و مشکلات افراد جامعه اعم از حقیقی و حقوقی دارای چنان پیچیدگی و گستردگی ای است که حل آن به شکل سنتی و رایج آن ( یعنی قبول انواع دعاوی توسط یک وکیل ) منتهی به نتیجه دلخواه نخواهد شد و لذا تنها راهکار ...
ادامه مطلب ...

سوالات متداول

وب سایت های ما

1مدت زمان دریافت پول دیه ای که صندوق خسارات بدنی به حساب دادگاه واریز کرده است؟
با سلام زمان دریافت پول دیه ای که صندوق خسارات بدنی به حساب وزارت دادگستری واریز نموده است چند روز میشود. با تشكر
معمولا بعد از صدور حکم قطعی دادگاه، باید ظرف یک ماه دیه از طرف صندوق و یا شرکت بیمه پرداخت شود. گروه حقوقی رابین
2آیا زوج میتواند زوجه کارمند را از کار منع نمایند؟
با سلام من سه سال پیش ازدواج کردم. همسر اینجانب تقاضاي مطالبه مهريه 170 سكه خود را دارد و تقاضای طلاق دارد. من تصمیم ندارم ایشان را طلاق بدهم. آيا ايشان به هر دليلي جز شروط ١٢ گانه ميتوانند طلاق بگيرند؟ آيا ميتوانم ايشان را ممنوع كار كنم ؟ ايشان قبل از عقد با بنده كارمند بوده اند اما الان با كار كردن ايشان مخالف هستم. با تشكر
خیر در صورتیکه شروط 12 گانه ضمن عقد را نداشته باشند نمیتوانند برای طلاق اقدام نمایند. در صورتیکه ایشان از قبل از عقد کارمند بوده اند نمیتوانید ایشان را از کار منع نمائید. گروه حقوقی رابین
3آیا شهرداری می تواند به دلیل عدم پرداخت جریمه ماده 100 توسط سازنده و مالک برق ساختمان مسکونی را قطع کند؟
با سلام آیا شهرداری می تواند به دلیل عدم پرداخت جریمه ماده 100 برق یک ساختمان مسکونی را قطع و آن را پلمپ کند؟ شهرداری می گوید ما بامالک و سازنده کاری نداریم و ملک را می شناسیم. آیا این گفته شهرداری از لحاظ حقوقی، قانونی است؟ با تشكر
بله شهرداری با سازنده طرف حساب نخواهد بود در حال حاضر برای وصول مطالبات خود فقط به مالک مراجعه خواهد کرد در صورت عدم پرداخت میتوانند اقدام به قطع برق نمایند و یا حتی مالک را جلب کنند و یا هر اقدام قانونی دیگری که در این خصوص میباشد در این حالت مالک نیز میتواند خسارت خود را از سازنده دریافت کند. گروه حقوقی رابین
4آیا شهرداری میتواند بدون اذن مالک خطوط گاز را از زمین ایشان عبور دهد؟
با سلام و وقت بخیر اینجانب مالک قطعه زمین 210 متری هستم که از طرف شهرداری در طرح گذر اعلام شده بود شهرداری بدون توافق با بنده برای پلاک بعد از زمین من که هیچ مسیر یا گذری نداشته است اقدام به صدور مجوز نموده است که پس از این مجوز ساخت و ساز شده و سپس ادارات آب و برق و گاز بر اساس همان مجوز اقدام به لوله کشی و عبور دادن این امکانات از زمین بنده نموده اند سوال من این است که آیا ادارات آب و برق و گاز صرفا با مجوز ساخت و ساز (مسکونی ) یک شخص حقیقی قانونا می توانند اقدام به عبوردادن امکانات فوق از زمینی که در مالکیت شخص حقیقی دیگری است بنمایند؟ خواهش میکنم بنده را راهنمایی بفرمایید که چگونه میتوانم حقوق از دست رفته خود را احیا نمایم؟
خیر بدون اذن شما نمیتوانند از داخل زمین متعلق به شما خطوط آب و برق و گاز و ... را انتقال دهند. لذا پیشنهاد میشود که به دلیل تخصصی بودن این پرونده درصورت تمایل با گروه حقوقی رابین تماس گرفته و وقت مشاوره بگیرید. گروه حقوقی رابین
5درخواست پرداخت مهریه 313 سکه عند المطالبه در صورتیکه زوج دارای منزلی به قیمت چهارصد و پنجاه میلیون باشد چگونه است؟
با سلام من پانزده سال پیش ازدواج کرده ام و شاغل هستم و درخواست مهریه کرده ام مهریه من 15 سال پیش سیصد و سیزده سکه بهار آزادی بصورت عندالمطالبه بوده است. با توجه به مشکلاتی که با همسرم دارم از اموال و دارایی ها و موجودی حساب بانکی همسرم اطلاعی ندارم فقط تنها مالی که عیان است منزل مسکونی است که هر دو درآن زندگی میکنیم و حداقل چهارصد و پنجاه میلیون تومان ارزش دارد. سوال من این است خواهش میکنم بفرمایید که آیا میتوانم این متزل مسکونی را بعنوان مهریه ضبط کنم و اصلا بهترین روش برای اینکه بتوانم مهریه ام را دریافت کنم چه روشی می باشد؟ لازم به ذکر است همسرمن کارمند رسمی دولت است و حداقل حقوق دریافتی ایشان دو میلیون و پانصد هزار تومان میباشد.
با توجه به توضیحات شما در صورتیکه ایشان فقط این منزل مسکونی را داشته باشند و در آن ساکن باشند به دلیل اینکه جزء مستثنیات دین میباشد این منزل مسکونی قابل توقیف نمیباشد ولی درباره حقوق دریافتی ایشان، شما میتوانید یک چهارم حقوق ایشان را بابت مهریه به صورت ماهیانه توقیف نمائید. گروه حقوقی رابین
6آیا پس ازپرداخت جریمه ماده 100ملک تجاری محسوب میشود؟
با سلام کارگاهی دارم که آنرا بدون اخذ پروانه ساخت ازشهرداری ساخته ام چندسال بعد ازآن شهرداری مرا به پرداخت جریمه درکمیسیون ماده 100 محکوم نمود وکلیه جریمه را بصورت اقساط پرداخت کرده ام. آخرین قسط ماه پیش پرداخت شده است. آیا پس ازپرداخت این جریمه کمیسیون ماده 100، کارگاه بنده تجاری محسوب میشود؟ البته من طی چندسال گذشته عوارض کسب وعوارض نوسازی وبهای خدمات را مرتبا پرداخت نموده ام. لطفا راهنمایی کنید.
در رابطه با پرونده کارگاه شما، بستگی به میزان جریمه ای دارد که پرداخت کرده اید. شما میتوانید برای اطلاع از اینکه پرداخت جریمه موجب صدور پروانه تجاری خواهد شد یا خیر از شهرداری سوال نمائید. گروه حقوقی رابین

برای عضویت روی عکس بالا کلیک کنید

دپارتمانهای تخصصی مجموعه حقوقی رابین

دعاوی ملکی و قراردادی

  • الزام به تنظیم سند رسمی اجازه
  • تخلیه املاک تجاری و مسکونی
  • تجویز انتقال منافع
  • خلع بد
  • رفع مزاحمت و رفع ممانعت از حق
  • افرار ملک مشاع
  • و سایر دعاوی ملکی

دعاوی تجاری

  • وکیل چک ، سفته
  • وکیل تاجر
  • جلب متهم صدور چک بلامحل
  • ممنوعیت خروج بدهکار
  • توقیف اموال و دارئیها
  • وکیل ورشکستگی
  • و سایر دعاوی تجاری

دعاوی خانوادگی

  • طلاق توافقی
  • طلاق یک طرفه
  • مطالبه مهریه
  • توقیف اموال (تامین خواسته)
  • مطالبه نفقه
  • حضانت فرزند و سلب حضانت
  • و سایر دعاوی خانوادگی

دعاوی کیفری

  • سرقت
  • کلاهبرداری
  • مطالبه مهریه
  • قتل ، ضرب و جرح
  • ترک انفاق
  • عدم ثبت نکاح
  • و سایر دعاوی کیفری